Tudásanyagok
Tudatos táplálással sokat tehetünk a kutya-cica civilizációs betegségek ellen (allergia, emésztőrendszeri problémák, gyomorsav, elhízás, daganatos megbetegedések.)
Szívügyünk, hogy minden magyar kutya és cica egészségesebb legyen - ehhez szeretnénk hozzájárulni ismeretterjesztő cikkeinkkel, videoinkkal, ingyenes tananyagainkkal.
A letölthető ebook-ok Falkaklub exkluzív tartalmak, azokat Falkatagként éred el.
Lépj be te is Falkaklubba, amely a Farkaskonyha exkluzív kutyás - cicás közössége - így egy csapásra hozzáférsz minden tartalmunkhoz és a falka kedvezményekhez.
Tudj meg többet a Falkaklubról IDE kattintva!
Jó tanulást, jó böngészést a tartalmaink között!

Szeretnél barfozni? Itt egy helyen megtalálod minden BARF tudásanyagunkat.
Válogass kedvedre videoink, bloggcikkeink és letölthető anyagaink közül!
Tovább »

A cicák számára a legtermészetesebb étel a hús, mégpedig nyersen. Minden mást rendkívül rossz hatékonysággal emésztenek. Ragadozó gyomruk, rövid béltraktusuk, fogazatuk is arról árulkodik: ők húsevésre születtek!
A cicák nyers etetése különbözik a kutyákétól. Miből mennyi és miért kerüljön a tálkákba? Ismerd meg a menüt, amiért garantáltan jár a dorombolás!
Nézd meg A macskák húst ennének című videonkat a cicák BARF étrendjéről. A második videoban Cziráki Virág Katalint, a Nordic Verden norvég erdei cicák tenyésztőjét kérdeztük a cicák étrendjéről.
Tovább »
A kötelező olvasmány, ha ALLERGIÁS kutyád, vagy CICÁD VAN! Olvasd el, mit tehetsz gazdiként, hogy végre megszabadulhasson a vakarózás, a fejrázás és a lábrágás kínzó tüneteitől!
Tovább »
Mi a baj a főtt rizs és a csirkemell kombinációjával?
A főzés, párolás hátránya, hogy általuk a ragadozó gyomor számára értékes enzimek és vitaminok vesznek el.
Ez vállalható kompromisszum, csak tudnod kell, mik a helyes arányok és hogyan pótold a vitaminokat - de ne aggódj, megmutatom!
Tovább »
Kölyökkorban van-e mód a táp helyett más, természetesebb táplálásra? Igaz-e, hogy csak bizonyos életkor után javasolt áttérni a nyers étrendre?
Mit tehetsz azért tenyésztőként, hogy élénk, erős immunrendszerű kiskutyáid legyenek, akik majd kicsattannak az egészségtől?
Tudj meg mindent a kiskutyák helyes táplálásáról!
Tovább »
Hogyan állj át barfra idős kutyáddal? Mik a különbségek egy felnőtt és egy idős kutya étrendje között?
Melyek a javasolt kiegészítők?
Tovább »
Időskori ízületi kopás, sérülés, műtét utáni érzékenység, örökletes betegség (diszplázia)? Kölyökkutya, fejlődő ízületekkel?
Csupa olyan élethelyzet, amelyben szükség van extra támogatásra. Mit tehetsz az ízületeinek védelméért?
Minden, amit megtehetsz a mozgás szabadságáért!
Tovább »
Minden évben - jó esetben csak kétszer - beköszönt a vedlés időszaka, aminek a legtöbb kutyás - főként - aki lakásban tartja kedvencét - nem igazán örül.
A vedlés, a szőrváltás alapvetően egy teljesen természetes folyamat. Nem természetes azonban, ha egy kutya folyamatosan vedlik".
Mitől húzódhat el a vedlés és mit tehetsz, hogy felgyorsítsd a folyamatot?
Tovább »
Tényleg sok lehet a kutyád gyomorsava, ha öklendezik? Mik a leggyakoribb okai a savproblémáknak?
Az egészséges bélflóra a kutyaegészség alfája és omegája - na de hogyan tudod erősíteni kedvenced bélflóráját?
Tovább »
Ha azt gondolod, hogy minden kutya szája büdös, akkor tévedsz. Ha kifejezetten kellemetlen szaga van kedvenced leheletének, akkor sajnos jó eséllyel a lerakódott fogkő a hibás.
Mit tehetsz ilyenkor?
Tovább »
Aggódj -e gazdiként, ha kedvenced visszaöklendezi a vacsija egy részét, vagy épp fehéret, habosat vagy sárgásat hány?
Nincs is annál szebb, mint amikor a kiskutyád öklendezésére ébredsz hajnalban, vagy ne adj isten reggel fürdőszobába menet bele is lépsz.
A gazdiélet szépségei, avagy az apróbetűs rész, amiről senki nem beszél neked előre!
Megijedsz – szegény kutya... biztos sok a sava.... Vajon tényleg?
Tovább »